Ką daryti, kad vaikas darželyje priprastų lengviau?

ADAPTACIJA – bene svarbiausias etapas kiekvieno vaiko gyvenime pradedant lankyti naują ugdymo įstaigą.

Praktika rodo, kad adaptacijos sėkmė labai priklauso nuo tinkamo tėvų ir naujos ugdymo įstaigos bendradarbiavimo, tarpusavio supratimo, pasiruošimo ir emocinio nusiteikimo. Vienas svarbiausių patarimų yra atsipalaiduoti, eliminuoti turimas baimes, pakeisti jas žiniomis ir su ramia širdimi priimti šį pasikeitimo etapą.

Pradžioje tėveliams iškyla labai daug natūralių klausimų:

– Kaip seksis įveikti sunkumus ir nežinomybę?

– Ar mažiukui bus saugu jį supančioje aplinkoje?

– Ar greitai pripras ir panašiai?

Adaptacijos periodu visa šeima išgyvena nelengvus, įtampą keliančius jausmus: stresą, nerimą, baimę. Mažųjų jausmai būna ypač stiprūs, jiems sunku juos kontroliuoti, juk vaikas atsiskyrimą nuo tėvų patiria pirmą kartą. Mažuosius jausmai užvaldo ir nevaržomai išsilieja pačiais netikėčiausiais ir netinkamiausiais būdais.

Kiekvienam vaikučiui adaptacijos laikotarpis yra skirtingas, jį veikia individualios savybės. Vieniems pakanka dviejų savaičių, kitiems prireikia ir dviejų mėnesių. Darželyje labai svarbu nuolat bendradarbiauti, palaikyti ryšį su mažylio tėveliais ir maksimaliai pasiekti norimo rezultato vaikučio labui. Mums itin svarbu aptarti su tėveliais kiekvieną praleistą darželyje dieną, susitarti kaip elgtis atvedus vaiką į darželį, kaip tinkamai atsisveikinti, kad kuo sėkmingiau įveikti šį sudėtingą adaptacijos laikotarpį.

Smalsučių slėnio grupės mokytojoms su kiekvienu atėjusiu mažyliu tenka didelė atsakomybė įpareigojanti žinoti, gebėti įžvelgti ir kartu patenkinti vaikučio poreikius. Tik tuomet, kai vaikas grupėje jaučiasi saugus jis ima domėtis aplinka, žaislais, bando glaudžiau kontaktuoti su bendraamžiais.

Kaip padėti savo vaikui pasiruošti darželiui?

– Kuo dažniau pasakoti vaikui, kad darželis yra vaikučiui draugiška vieta, kurioje jis sužinos bei išmoks daug naujo, susiras draugų. Kad mama ir tėtis išeina į darbą, bet po darbų būtinai pasiims ir kartu važiuos namo.

– Taikyti darželio dienos režimą namuose- valgymo laiką, pietų miego ir panašiai.

– Neplanuoti staigių ir didelių pokyčių, tokių kaip savarankiškumas. Pačiam atlikti tam tikrus dalykus kaip nusirengti, apsirengti, sėstis ant puoduko iš tiesų gali palengvinti adaptaciją, bet staigių pokyčių prieš naują pradžią nereikėtų daryti.

Būkime kantrūs žinodami, viskas praeina ir adaptacija darželyje taip pat!

Kviečiame prisijungti vaikučius smagiai, žaismingai ir kūrybingai džiaugtis vaikyste darželyje Smalsučių slėnis.VšĮ „Smalsučių slėnis“. Mob. Tel.: +370 614 50001